ÖVRIGT / Speglar / Spegel 15053348
*
nr 1505 3348
Spegel
Gustaviansk stil, 72x53 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 november 2022
kl 20:18:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/11 11:39:26
1
100 kr
27/11 09:06:13
2
150 kr
27/11 17:26:19
1
200 kr
27/11 18:15:34
3
350 kr
28/11 15:26:50
1
300 kr
28/11 15:26:50
3
350 kr (Budbetjänt)
28/11 19:56:42
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58
-
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1505 3348
Spegel
Gustaviansk stil, 72x53 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 november 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/11 11:39:26 | 1 | 100 kr |
27/11 09:06:13 | 2 | 150 kr |
27/11 17:26:19 | 1 | 200 kr |
27/11 18:15:34 | 3 | 350 kr |
28/11 15:26:50 | 1 | 300 kr |
28/11 15:26:50 | 3 | 350 kr (Budbetjänt) |
28/11 19:56:42 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58 -
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45